Informacje o jednostce

PRZEDMIOT DZIAŁALNOŚCI

Zabrzański Kompleks Rekreacji w Zabrzu jest jednostką budżetową. Jednostką zarządza i reprezentuje na zewnątrz Dyrektor. Dyrektor działa jednoosobowo na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Prezydenta Miasta, jest upoważniony do składania w imieniu ZKR oświadczeń w zakresie jego praw i obowiązków majątkowych, oraz do występowania w imieniu ZKR przed sądami, organami administracji państwowej oraz innymi organami i organizacjami. Bezpośredni nadzór nad działalnością ZKR sprawuje Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miejskiego w Zabrzu.
Przedmiotem działalności ZKR jest tworzenie prawidłowych warunków organizacyjnych, technicznych w dziedzinie świadczonych usług komunalnych, w tym dbałość o prawidłowy stan techniczny obiektu, urządzeń i mienia.

CELE DZIAŁALNOŚCI

Celem działalności ZKR jest realizacja ustawowych zadań własnych miasta w zakresie świadczenia usług komunalnych o charakterze użyteczności publicznej zaspakajających zbiorowe potrzeby wspólnoty oraz dbałość o prawidłowy rozwój psychofizyczny i higienę mieszkańców miasta.

ZADANIA JEDNOSTKI

Zabrzański Kompleks Rekreacji zarządza obiektami krytych basenów przy Alei Wojciecha Korfantego 18 oraz przy Placu Krakowskim 10, zwanych roboczo kolejno: AQUARIUS KOPERNIK i AQUARIUS.
Zadania Zabrzańskiego Kompleksu Rekracji w zakresie usług komunalnych realizowane są poprzez odpłatne udostępnianie osobom indywidualnym i grupom zorganizowanym korzystanie:

 1. W obiekcie AQUARIUS KOPERNIK – al. Wojciecha Korfantego 18:
  – Strefy Basenów, w tym basenu sportowego, basenu rekreacyjnego, brodzika, dwóch jacuzzi, zjeżdżalni,
  – Strefy SPA, w tym sauny ziołowej, sauny parowej, sauny infrared, sauny suchej, mis do moczenia stóp, strefy schładzania, tarasu zewnętrznego.
 2. w obiekcie AQUARIUS – Plac Krakowski 10:
  – basenu kąpielowego,
  – natrysków
  – masaży,
  – kinesiotapingu,
  – Groty Solnej.

 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

ZABRZAŃSKI KOMPLEKS REKREACJI zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletyn Informacji Publicznej Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji  

Data publikacji: 2022-10-25
Data aktualizacji: 2022-10-25

Pełna deklaracja dostępności dostępna jest pod tym linkiem.

 

Jak do nas dojechać?

Zlokalizuj na mapie

Karta Aquarius

Nasze karty prepaid

szczegóły

Aquarius

 • Pon-Pt8:00 - 20:00
 • Sob8:00 - 16:00
 • Ndnieczynne

Aquarius Kopernik

 • Pon6:00 - 20:00
 • Wt-Sob6:00 - 22:00
 • Nd8:00 - 22:00

Kontakt

Serwis zkr.zabrze.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.